Motion Picture Academy adaugă 842 de membri noi, jumătate din care sunt femei

Motion Picture Academy Adds 842 New Members

Oscaruri



REX / Shutterstock

Academia de artă și științe cinematografice a invitat 842 de membri noi în efortul lor anual de a aduce sânge nou organizației care distribuie premiile Oscar. Acest lucru este în scădere față de cei 928 de membri invitați anul trecut, dar 50% din numărul din acest an sunt femei, apropiindu-se de obiectivul de a crea un teren de joc uniform între membrii de sex feminin și bărbați. Aceasta marchează o creștere de 7% a numărului de femei de sex feminin din 2015 la 32% din întreaga organizație.



Un total de 29% din noua clasă dezvăluită luni sunt oameni de culoare, marcând o creștere cu 8% a acestei statistici începând cu 2015. Printre noii invitați, 21 sunt deja câștigători ai Oscarului și 82 sunt nominalizați la Oscar.



Printre noii membri ai filialei de actorie se numără recenta câștigătoare a celui mai bun cântec, Lady Gaga, care este, de asemenea, invitată la filiala muzicală; Sterling K. Brown; Claire Foy; și actori de la vârsta de 23 de ani, Spider-Man, Tom Holland, până la (rușinos) legendara vedetă franceză niciodată nominalizată, Jean-Louis Trintignant, în vârstă de 88 de ani.

La fel ca anul trecut, noii membri provin dintr-un total de 59 de țări, deoarece Academia continuă să se remodeleze ca o organizație globală vizibilă. Numărul total de membri va fi acum de peste 9000, deși Academia nu a furnizat o statistică oficială, deoarece din punct de vedere tehnic această listă este pentru invitați care trebuie mai întâi să accepte invitația de a se alătura.

ce fel de cancer avea Katy Textor

Iată lista completă:



Actori

Adewale Akinnuoye-Agbaje - Suicide Squad, Trumbo
Yareli Arizmendi - O zi fără mexican, ca apa pentru ciocolată
Claes Bang - The Girl in the Spider’s Web, The Square
Jamie Bell - Rocketman, Billy Elliot
Bob Bergen - Viața secretă a animalelor de companie, WALL-E
Bruno Bichir - Cronica unui mic dejun, început și sfârșit
Claire Bloom - The King’s Speech, Limelight
Héctor Bonilla - 7:19 Ora tremurului, Zori Roșii
Juan Diego Botto - Ismael, Ieși din mine
Sterling K. Brown - Black Panther, Marshall
Gemma Chan - Crazy Rich Asians, Mary Queen of Scots
Rosalind Chao - I Am Sam, The Joy Luck Club
Camille Cottin - Căzut, Aliat
Kenneth Cranham - Maleficent, Layer Cake
Marina de Tavira - Roma, La Zona (Zona)
Stephen Dillane - Darkest Hour, The Hours
Winston Duke - Noi, Black Panther
Jennifer Ehle - O pasiune liniștită, Zero Dark Thirty
Irene Escolar - Sub pielea unui lup, O toamnă fără Berlin
Claire Foy - Primul om, respira
Gina Gallego - Minority Report, Erin Brockovich
Giancarlo Giannini - Quantum of Solace, Seven Beauties
David Harewood - Free in Deed, Blood Diamond
Stephen McKinley Henderson - Garduri, Manchester lângă mare
Dolores Heredia - Orfani, o viață mai bună
Tom Holland - Avengers: Endgame, Spider-Man: Homecoming
Tom Hollander - Bohemian Rhapsody, Pride & Prejudice
Nina Hoss - Un om cel mai dorit, Barbara
Lennie James - Blade Runner 2049, Get Up Up
Gemma Jones - Rocketman, simț și sensibilitate
Barry Keoghan - Dunkerque, Uciderea unui cerb sacru
Anupam Kher - Hotel Mumbai, The Big Sick
Andreas Sebastian Koch - Podul spionilor, viețile altora
Lady Gaga * - A Star Is Born, Frank Miller’s Sin City: A Dame to Kill For
Tracy Letts - The Post, Lady Bird
Damian Lewis - felul nostru de trădător, Dreamcatcher
Helen McCrory - Cei mai buni, Harry Potter și Prințul jumătate de sânge
Natascha McElhone - Solaris, The Truman Show
Ofelia Medina - Voci nevinovate, Frida: Natura vie
Elisabeth Moss - Noi, Piața
Peter Mullan - Tiranosaur, Trainspotting
Jack O'Connell - Unbroken, Starred Up
Archie Panjabi - O inimă puternică, grădinarul constant
Amanda Peet - The Way Way Back, Syriana
Kevin Pollak - Primul lider, suspecții obișnuiți
Will Poulter - Detroit, The Revenant
Andrea Riseborough - Bătălia Sexelor, Birdman sau (Virtutea neașteptată a ignoranței)
Toni Servillo - Marea Frumusețe, Fata de lângă lac
Alexander Skarsgård - Legenda lui Tarzan, Melancholia
Tamlyn Tomita - Poimâine, The Joy Luck Club
Jean-Louis Trintignant - Amour, cei care mă iubesc pot lua trenul
Carlo Verdone - Manual de dragoste, Borotalco
Harriet Walter - Tânăra Victoria, ispășire
Olivia Williams - O educație, al șaselea simț
Letitia Wright - Black Panther, Ready Player One
Yousra - Furtuna, poveste egipteană

Director de distribuție



Justine Arteta - Battle of the Sexes, Little Miss Sunshine
Eyde Belasco - Scuze că te deranjez, (500) Zile de vară
Jo Edna Boldin - Balada Buster Scruggs, Hell sau High Water
Nathalie Boutrie - Mami, Monsieur Lazhar
Nathalie Cheron - Lucy, Femeia Nikita
Robin D. Cook - Forma apei, Crimson Peak
Alexa L. Fogel - Băiatul care a valorificat vântul, marca noastră este în criză
Celestia Fox - Rămășițele zilei, sfârșitul lui Howards
Rie Hedegaard - Flame and Citron, The Celebration
Irene Lamb - Brazilia, The Empire Strikes Back
Don Phillips - Amețit și confuz, timpuri rapide la Ridgemont High
Lene Seested - După nuntă, frați
Christi Soper Hilt - How to Train Your Dragon: The Hidden World, The Boss Baby

Cinematografii

Christopher Aoun - Capernaum, Kalveli: Umbrele deșertului
Vanja Černjul - Asiatici nebuni, adulți începători
Carolina Costa - Crystal Swan, Ei
Svetlana Cvetko - În căutarea măreției, Cowboys din silicon
Toamna Durald Arkapaw - Soarele este, de asemenea, o stea, Untogether
Diego García - Divino Amor, timpul nostru
Hong Kyung-pyo - Burning, Run Off
Miguel Littin Menz - Cabros de Mierda, Mâinile de piatră
Zak Mulligan - We the Animals, Bleeding Heart
Sean Porter - Green Book, Rough Night
Joshua James Richards - Călărețul, țara lui Dumnezeu
George Richmond - Rocketman, Tomb Raider
David Alex Riddett - Omul timpuriu, filmul Shaun the Sheep
Robbie Ryan - Favorite, Povestirile lui Meyerowitz (noi și selectate)
Akira Sako - Ajin: Demi-Human, Shippu Rondo
Giorgi Shvelidze - Namme, Beri
Lyle Vincent - Pur sangi, lotul rău
Ari Wegner - Stray, Lady Macbeth

Designeri de costume

cum a murit Ed Warren în viața reală

Stacey Battat - Gloria Bell, Inelul Bling
Mimi Lempicka - Au Revoir Là-Haut (See You Up There), Blanche
Debra McGuire - I Feel Pretty, Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
Antoinette Messam - Superfly, Creed
Lena Mossum - Omul care l-a ucis pe Don Quijote, 13 trandafiri
Gaetano Speranza - Stan & Ollie, Everest
Aleksandra Staszko - Războiul Rece, Ida
Julio Suárez - Zama, Femeia fără cap
Anna Terrazas - Roma, Abel

Directorii

Zoya Akhtar - Gully Boy, Zindagi Na Milegi Dobara
Raja Amari - Corp străin, Les Secrets
Jon Baird - Stan & Ollie, Filth
M. Neema Barnette - Femeia pe care ești dezlegată: în ziua a 7-a, marca civilă
Julie Bertuccelli - Ultimele noutăți despre Cosmos, de când Otar a părăsit & hellip;
Laís Bodanzky - Ca și părinții noștri, animal cu șapte capete
Zero Chou - Ching’s Way Homes, Crini de păianjen
Jonathan M. Chu - Crazy Rich Asians, Now You See Me 2
Serghei Dvortsevoy - Ayka, Tulpan
Pernille Fischer Christensen - Devenind Astrid, cineva pe care îl iubești
Lucía Gajá - Bătălii intime, Viața mea înăuntru
Nisha Ganatra - Late Night, Chutney Popcorn
Matteo Garrone - Dogman, Tale of Tales
Will Gluck - Peter Rabbit, Easy A
Eva Husson - Fetele Soarelui, Bang Gang (O poveste de dragoste modernă)
Liza Johnson - Elvis & Nixon, Return
Tunde Kelani - Leul și bijuteria, Calea îngustă
Jennifer Kent * - The Nightingale, The Babadook
Mélanie Laurent - Galveston, Breathe
Phil Lord * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Alison Maclean - Repetiția, fiul lui Isus
Christopher Miller * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Carol Morley - Out of Blue, The Falling
Ulrike Ottinger - Sub zăpadă, doisprezece scaune
Gloria Rolando - Dialog cu bunica mea, 1912: Ruperea tăcerii, capitolul 1
Amr Salama - Sheikh Jackson, Tahrir 2011
Shamim Sarif - În ciuda zăpezii care cad, Lumea nevăzută
Ivan Sen - Goldstone, Toomelah
Maryse Sistach - Moon Rain, The Girl on the Stone
Frances-Anne Solomon - Hero: Inspirat de viața și vremurile extraordinare ale domnului Ulric Cross, Peggy Su!
David E. Talbert - Aproape Crăciun, prima duminică
Yim Soon-secară - Pădurea Mică, Suflător
Jasmila Žbanić - O zi la Sarajevo, Grbavica

Film documentar

Nancy Abraham - Solitar, Povestea iubitoare
Khadija Al-Salami - Yemen: Kids and War, Al Sarkha (Scream)
Phie Ambo - Eliberează mintea, familie
Karim Amer - The Great Hack, The Square
Isabel Arrate Fernandez - Întoarcerea la Homs, cinci camere sparte
Kirstine Barfod - Venus, Născută pentru a pierde
Ruth Beckermann - Valsul Waldheim, Războiul de Est
Jordana Berg - The Edge of Democracy, The Mighty Spirit
Doug Block - Copiii de alături, pagina principală
Steven Bognar - Fabrica americană, ultimul camion: închiderea unei fabrici GM
Dallas Brennan Rexer - No Woman, No Cry, Deadline
Ditsi Carolino - Hindered Land, Bunso
Erin Casper - Risk, American Promise
Julian Cautherley - Clubul social Buena Vista: Adios, The Crash Reel
Lori Cheatle - Matangi / Maya / M.I.A., I Am Another You
Jimmy Chin - Solo gratuit, Meru
Jonathan Chinn - Black Sheep, LA 92
Christopher Clements - One Nation Nation, Ia-ți pastilele
Davis Coombe - Chasing Coral, Saving Face
Ben Cotner - 13, Cazul împotriva 8
Brenda Coughlin - Risc, Războaie murdare
Linda Davis - Echipa Kill, Sala de așteptare
Talal Derki - De tați și fii, întoarce-te la Homs
Jessica Devaney - Sentimentul de a fi urmărită, Speed ​​Sisters
Katja Dringenberg - Tribunalul Congo, Black Box BRD
Anne Fabini * - Întoarce-te la Homs, mai mult decât miere
Penelope Falk - Step, Joan Rivers: O bucată de muncă
Drew Fellman - Pandas, Insula Lemurilor: Madagascar
Skye Fitzgerald - Barcă de salvare, față găsitoare
Josh Fox - Treziți-vă, un vis din Standing Rock, Gasland
Ansgar Frerich - Să sune clopotul, al taților și al fiilor
Laura Gabbert - City of Gold, Sunset Story
Jannat C. Gargi - Abilități de cuțit, circ
Maureen Gosling - Flori de foc, povara viselor
Roberta Grossman - Văzându-l pe Allred, Deasupra și dincolo
Ryan Harrington - Sea of ​​Shadows, Un loc la masă
Mette Heide - Amanda Knox, Rafea: Solar Mama
Lisa Heller - Spune-i numele: Viața și moartea Sandrei Bland, fața salvatoare
Carolyn Hepburn - One Child Nation, 3 1/2 minute, zece gloanțe
Lee Hirsch - Bully, Amandla! O revoluție în patru părți armonie
Hong Hyung-sook - Orașul de frontieră 2, recuperarea numelor noastre
Chiemi Karasawa - Elaine Stritch: Shoot Me, Harry Dean Stanton: Parțial ficțiune
Eva Kemme - De tați și fii, gust de ciment
Stephen Kijak - Suntem X, pietre în exil
Su Kim - Midnight Traveler, Hale County În această dimineață, în această seară
Alison Klayman - The Brink, Ai Weiwei: Never Sorry
Karen Konicek - Monrovia, Indiana, Ex Libris - Biblioteca publică din New York
Jan Krawitz - Perfect Strangers, Big Enough
Sabine Krayenbühl - The Price of Everything, Mad Hot Ballroom
Susan Lacy - Jane Fonda în Five Acts, inventând David Geffen
Beth Levison - 32 de pastile: sinuciderea surorii mele, încercările primăverii
Mor Loushy - The Oslo Diaries, Censored Voices
Carrie Lozano - Balada lui Fred Hersch, The Weather Underground
Ma Li - Deținuți, născut la Beijing
Leah Marino - Patria mamă, Imelda
Rafael Marmor - Mike Wallace Is Here, The Short Game
Gesa Marten - împușcat în întuneric, pierdut în Liberia
Yael Melamede - (Dis) Onestitate - Adevărul despre minciuni, alergători în deșert
Noé Mendelle - Femeie în Sari, statul lumii
Muffie Meyer - Making Rounds, Gray Gardens
Bryn Mooser - Barcă de salvare, echipa de corp 12
Eva Mulvad - Viața bună, dușmanii fericirii
Alysa Nahmias - neliniște, spații neterminate
Andrea Blaugrund Nevins - Tiny Shoulders: Rethinking Barbie, Still Kicking: The Fabulous Palm Springs Follies
Christine O'Malley - If You Build It, I.O.U.S.A.
Martha Orozco - Noua Veneție, Secetă,
Ferne Pearlstein - The Last Laugh, Imelda
Per Kirkegaard Pedersen - În acea vară, Armadillo
PJ Raval - Sună-i Ganda, înainte să știi asta
Kimberly Reed - Dark Money, Fii risipitori
Stacey Reiss - Vânătoria de vultur, diplomatul
Melissa Robledo - Comandament și control, negustori de îndoială
Susan Rockefeller - Hrana pentru gândire, Hrana pentru viață, Îndreptarea strâmbă
Vanessa Roth - Profesor american, Freeheld
Marjan Safinia - Semințe, dar vorbești o engleză atât de bună
Courtney Sexton - Apollo 11, Trei străini identici
Avner Shahaf - The Oslo Diaries, The Gatekeepers
Alexandra Shiva - This Is Home: A Refugee Story, How to Dance in Ohio
Tobias N. Siebert - De părinți și fii, povestea cămilei plângătoare
Karen Sim - Watchers of the Sky, din nou la bord: Greg Louganis
Claire Simon - Young Solitude, Human Geography
Sara Stockmann - Bobbi Jene, Armadillo
Helena Tře & scaron; tíková - O poveste de căsătorie, Marcela
Matt Tyrnauer - Studio 54, Valentino Ultimul împărat
Lindsay Utz - American Factory, Quest
Lisa Valencia-Svensson - Call Her Ganda, Herman’s House
Aliona van der Horst - Dragostea este cartofii, Boris Ryzhy
Baby Ruth Villarama - Queen Beauty Beauty, Jazz in Love
Miao Wang - Maineland, Beijing Taxi
Stephanie Wang-Breal - Blowin ’Up, Tough Love
M. Watanabe Milmore - Metallica: Some Kind of Monster, Revelations: Paradise Lost 2
William Weber - Să fim Takei, am fost aici
Ryan White - Întrebați-l pe Dr. Ruth, Cazul împotriva 8
Michelle M. Witten - Generation Wealth, Autor: The JT LeRoy Story
Matt Wolf - Bayard & Me, Teenage
Hao Wu - Republica Populară a Dorinței, Drumul faimei
Tom Yellin - Cartel Land, Girl Rising
Farihah Zaman - Zona medicală la distanță, de data aceasta anul viitor

Directori

Richard Abramowitz
Edward Allen
Aspers de primăvară
Steve Bertram
Neal Block
Gail Blumenthal
Gabriel Brakin
Matthew Evan Brodlie
Ben Browning
Lisa Bunnell
Andres Calderon
John Chi
Marjorie Cohn
Tim Collins
Shakim Compere
Tyler Dinapoli
Sidonie Dumas
Jesse Ehrman
Scott Forman
Greg Forston
Margaret French-Isaac
Cindy Gardner
Michele Halberstadt
Kiska Higgs
Jennifer Hollingsworth
Leah Holzer
Mike Jackson
Jonathan Kadin
Ken Kao
Laine R. Kline
Eric Lagesse
Cassidy Lange
Patricia Louise Laucella
Ivana lombardi
Jillian Longnecker
Richard Lorber
Căutare magazine
Alana Mayo
Howard Meyers
Andrea M. Miloro
Meredith Milton
Tom Molter
Lumumba M. Mosquera
Chantal nong
Megan O'Brien
Iun Oh
Dana O'Keefe
Marisa Michele Paiva
Drăguță tigaie
Nicola Pearcey
Julie Rapaport
Betsy Rodgers
Adam Rosenberg
Michael Schaefer
Georges schoucair
Sara Scott
Beatriz Sequeira
Meyer Shwarzstein
Molly Smith
Kimberly Steward
Shelby Stone
Syrinthia Studer
Niels Swinkels
Cathleen Taff
Winnie Tsang
John Vanco
Samantha Vincent
Robert Walak
Tu Warren
Brad Weston
Cami Sarah Winikoff
Christa Zofcin Workman

Editorii de film

Michel Aller - Shazam !, Monahia
Joshua Altman - Minding the Gap, Prețul gratuit
John Axelrad - Orașul pierdut al lui Z, Inima nebună
Alexander Berner - Alien vs. Predator, Resident Evil
Edgar Burcksen - 100 de ani: lupta unei femei pentru justiție, o bătăi de inimă din New York
Lee Chatametikool - Malila: Floarea de rămas bun, Pop Aye
Dany Cooper - Măsura unui om, safirele
Peter Elliot - Shaft, Think like a Man
Anne Fabini * - A taților și a fiilor, întoarce-te la Homs
Robert Fisher, Jr. - Spider-Man: În versul păianjenului, înnorat cu șanse de chiftele
Teresa Font - Pain & Glory, Omul care l-a ucis pe Don Quijote
Laure Gardette - Capernaum, Polisse
François Gédigier - Singur la Berlin, Yves Saint Laurent
Terel Gibson - Îmi pare rău că te deranjez, Balada lui Lefty Brown
Eddie Hamilton - Misiune: Imposibil - Fallout, Kingsman: Cercul de aur
Julia Juaniz - Găsirea lui Steve McQueen, Black Butterfly
Mako Kamitsuna - Mudbound, Blackhat
Kim Hyun - Arsură, Poezie
Kim Jae-beom - The Battleship Island, The Handmaiden
Kim Sang-beom - Rampant, The Handmaiden
Guy Lecorne - High Life, Let the Sunshine In
Petar Markovic - Ayka, lalea
Yorgos Mavropsaridis - Favoritul, homarul
Anne McCabe - Poți să mă ierți vreodată ?, bunicul murdar
Kirk Morri - Aquaman, The Conjuring
Shigeru Nishiyama - Mirai, Băiatul și Bestia
Nacho Ruiz Capillas - Noaptea de doisprezece ani, ceilalți
Marco Spoletini - Dogman, Minunile
Károly Szalai - Despre trup și suflet, Maestru de spionaj
John Venzon - Filmul Lego Batman, Barza
Justine Wright - Doamna de fier, ultimul rege al Scoției

Artiști de machiaj și coafuri

Robin Beauchesne - The Lone Ranger, The Way Back
Tym Shutchai Buacharern - Black Panther, Dreamgirls
Joseph A. Campayno - nelimitat, necredincios
Rosalina Da Silva - X-Men: Apocalypse, Watchmen
Sterfon Demings - Roman J. Israel, Esq., Milk
Manolo García - Suspiria, Marea înăuntru
Pamela Goldammer - Border, The Hallow
Sylvie Imbert - Omul care l-a ucis pe Don Quijote, Blancanieves
Jamie Kelman - Vice, Looper
Nicki Ledermann - The Greatest Showman, Inside Llewyn Davis
Ana López-Puigcerver - Julieta, Ceilalți
Göran Lundström - Frontieră, Pasiune
Sharon Martin - Jumătate de soare galben, Albă ca Zăpada și Vânătorul
Jane O'Kane - Adrift, Ghost in the Shell
Kyra Panchenko - Trainwreck, un an foarte violent
Marc Pilcher - Maria Regina Scoțiană, Spărgătorul de nuci și cele patru tărâmuri
Christina Roesler-Kerwin - Bumblebee, End of Watch
Sarah Rubano - The Amazing Spider-Man 2, District 9
Lucy Sibbick - Darkest Hour, Tulip Fever
Ivo Strangmüller - Never Look Away, A Royal Affair
Mitsuyo Takasaki - Silence, Kakekomi
Jay Wejebe - Vrabie Roșie, Interstelar
Josh Weston - Stan & Ollie, Suspiria
Gigi Williams - Vice inerent, Gone Girl

Marketing și relații publice

Molly Albright
Flavia Amon
Copac Robin
Steve Beeman
Myles Bender
Liz Berger
Jeanne R. Berney
Lylle Breier
Dana Bseiso Vazquez
Lori Burns
Nicole Butte
VJ Carbone
Jan Craft
Catherine Culbert
Carol Cundiff
Brian Dailey
Mark Davis
Bette Ann Einbinder
Amy Elkins
Kira C. Feola
Aprilie florentino
Brooke Ford
Seth Fradkoff
Pamela Godwin-Austen
Simon Halls
Kristina Marie Hernandez
Etienne Hernandez-Medina
Jessica Suicide
Joshua Jason
Melissa Kates
Meryl Katz
Sumyi Khong Antonson
Wendy Kupsis-Robino
Vinicius Losacco
Rebecca Mall
Lorna Mann
Ellene V. Miles
Liz Miller
Martha Morrison
David K. O'Connor
Lisa oropeza
Courtney Ott
Jordan Park Peed
Danni Pearlberg
Jennifer Peterson
Nicole Quenqua
Michelle Rasic
Claire Raskind
Mike Rau
Arianne Rocchi
Katherine Rowe
Jonathan Rutter
Dorothea Sargent
Sara serlen
David Singh
Justin Slobig
Andrew Stachler
Amanda Stirling
Jennifer Stott
Julie Tustin
Jessica Uzzan
Roya Vakili
Tirrell Whittley
Dylan Wiley
Rob Wilkinson
Annett Wolf
Paula Woods
Elena Zilberman

Muzică

Michael Abels - Noi, ieșiți
Adele Adkins - Skyfall
Nathan Barr - Casa cu ceas în pereți, Ultimul exorcism
Kris Bowers - Green Book, Norman Lear: Doar o altă versiune a ta
Missy Cohen - Ține întunericul, informatorul!
Jane Antonia Cornish - Scotty and the Secret History of Hollywood, Citizen Jane: Battle for the City
John Finklea - Vice, Rogue One: A Star Wars Story
Annette Focks - Vântul de Est, Krabat
Richard Ford - Reducere a dimensiunii, figuri ascunse
Ludwig Goransson - Black Panther, Creed
Rupert Gregson-Williams - Aquaman, Hacksaw Ridge
Hildur Guðdóttir - Maria Magdalena, Sicario: Ziua soldatului
Jed Kurzel - Mustang, Babadook
Lady Gaga * - Se naște o stea, terenul de vânătoare
Bryan Lawson - Robin Hood, Suicide Squad
Annie Lennox - Un război privat, Stăpânul inelelor: Întoarcerea regelui
Peter Stephen Myles - Jason Bourne, Pacific Rim
Anne Nikitin - American Animals, The Imposter
Heitor Teixeira Pereira - Smallfoot, femeile reale au curbe
Arthur Pingrey - Jim: Povestea lui James Foley, dispariția cursei
Mark Ronson - A Star Is Born, Quincy
Jason Ruder - A Star Is Born, La La Land
Roxanne Joy Seeman - Urcă în autobuz, Little Monsters
John Charles Edward Swihart - Educația lui Charlie Banks, Napoleon Dynamite
Sherry Whitfield - Soția Zookeeperului, Easy A
Robin Whittaker - Casa cu ceas în pereți, Amy
Scott Wittman - Mary Poppins se întoarce, când Harry l-a cunoscut pe Sally
Andrew Wyatt - A Star Is Born, muzică și versuri

Producători

Mollye Asher - Călărețul, Fort Tilden
Stefanie Azpiazu - Viața privată, suficient de spus
Lucy Barreto - Atingerea lunii, Bossa Nova
Luiz Carlos Barreto - João, Maestrul, Mijlocul lumii
Jess Wu Calder - Blindspotting, Blair Witch
Francesca Cima - Tineret, Marea Frumusețe
Naomi Despres - Lizzie, Kill the Messenger
Neal Dodson - Un an foarte violent, totul este pierdut
Benjamín Domenech - Zama, Acusada (Acuzatul)
Gail Egan - Portret final, Un om cel mai dorit
Helen Estabrook - Tully, Whiplash
Santiago Gallelli - Zama, Acusada (Acuzatul)
Rebecca Green - Urmează, te văd în visele mele
Dolly Hall - The Maid’s Room, High Art
Osnat Handelsman-Keren - Profesorul de grădiniță, Betleem
Debra Hayward - Mary Queen of Scots, Les Misérables
Mohamed Hefzy - Șeicul Jackson, Clash
David Hinojosa - Primul reformat, Beatriz la cină
Cristina Huete - Regina Spaniei, Chico și Rita
Janine Jackowski - Toni Erdmann, Pădurea copacilor
Talia Kleinhendler - profesoara de grădiniță, Betleem
Vincent Landay - Ea, Adaptare
Stephanie Langhoff - Gemenii scheletului, siguranța nu este garantată
John Lesher - Black Mass, Birdman sau (Virtutea neașteptată a ignoranței)
Georgina Lowe - Peterloo, domnule Turner
Scott Macaulay - Distribuția lui JonBenet, Raising Victor Vargas
Riva Marker - Wildlife, Beasts of No Nation
Kevin Messick - Vice, Hansel și Gretel Witch Hunters
Donatella Palermo - Foc la mare, Boccaccio minunat
Ewa Puszczyńska - Războiul rece, Ida
Andrea Cecilia Roa - Vine noaptea, neașteptat
Matías Roveda - Zama, Acusada (Acuzatul)
Michael Sean Ryan - Weekendul trecut, Junebug
Tanya Seghatchian - Războiul rece, Vara mea de dragoste
Brad Simpson - Crazy Rich Asians, Ben Sa întors
Deborah Snyder - Wonder Woman, Man of Steel
Richard Suckle - Wonder Woman, American Hustle
Emma Tillinger Koskoff - Silence, The Wolf of Wall Street
Anne-Dominique Toussaint - Unde mergem acum ?, Caramel
Liz Watts - The Rover, Animal Kingdom
Charles B. Wessler - Green Book, There’s Something about Mary
James Whitaker - Un rid în timp, cele mai bune ore

Proiectare producție

Michel Barthelemy - Fratele surorilor, Rust și Bone
Hussein Baydoun - Capernaum, Insulta
Daniel Birt - Mumia, Chappie
Silke Buhr - Nu te uita niciodată, cine sunt eu
Susan Burig - Avengers: Infinity War, filmul SpongeBob: Burete din apă
Charisse Cardenas - lunetist american, avocatul Lincoln
Stephen Cooper - Hell or High Water, Patriots Day
Chris Cornwell - Ride Along, Ides of March
Fiona Crombie - Favorite, Macbeth
Jann K. Engel - Annabelle: Creație, Marele scurt
Bárbara Enríquez - Roma, Resident Evil: Extinction
Alice Felton - Favorite, Una
Beauchamp Fontaine - Nebraska, Cheia scheletului
Bryony Foster - Sigur, Shanghai Noon
Craig Foster - Inside Out, Up
Shepherd Frankel - Ant-Man and the Wasp, 27 Rochii
Vera Hamburguer - Today (Today), Castelo Rá-Tim-Bum, filmul
Jeremy Hindle - Detroit, Zero Dark Thirty
Stephen J. Lineweaver - Ted, Jerry Maguire
Tamara Marini - Spectre, Jumper
Akiko Matsuba - Hoți de prăvălie, ca și tatăl, ca și fiul
Tom Miller - Incredibles 2, Mașini
Desma Murphy - Aquaman, Proiectul X
Cornelia Ott - Jason Bourne, Valkyrie
Julia Roeske - Nu te uita niciodată, uter
Sebastian Schroeder - Bumblebee, Clubul de carte Jane Austen
David Edward Scott - Captain America: Civil War, Tron: Legacy
Fredda Slavin - Violet & Daisy, Limitless
Marcel Sławiński - Războiul rece, Moara și crucea
Katarzyna Sobańska Strzałkowska - Războiul rece, în întuneric
Emelia Weavind - Regina Katwe, districtul 9

Scurtmetraje și animație de lungmetraj

Mihail Aldashin - Gora Samotsvetov, Bukashki
Gil Alkabetz - Die of Love, Rubicon
María del Puy Alvarado - Mamă, Puls
Julius Amedume - Domnul Graham, Mary și John
Cyril Aris - Vizita președintelui, Siham
Louise Bagnall - după-amiaza târziu, măgar
Josh Beveridge - Spider-Man: In the Spider-Verse, Berze
Rodrigo Blaas - Luna, Suflet
Steve Bloom - Coco, One Man Band
Neil Boyle - Sherlock Gnomes, The Last Belle
Suzanne Buirgy - Acasă, Kung Fu Panda 2
Jim Capobianco - Mary Poppins Returns, Ratatouille
Andrew Carlberg - Skin, The Blazing World
Andrew Chesworth - One Small Step, Juiced and Jazzed
Jeremy Comte - Fauve, Ce rămâne
Manuel Cristóbal - Buñuel în Labirintul Testoaselor, Arrugas (Riduri)
Erika Dean Dapkewicz - Puss in Boots, Monsters vs Aliens
Patrick Delage - Viața secretă a animalelor de companie 2, Sing
Jonathan Del Val - The Grinch, viața secretă a animalelor de companie, a doctorului Seuss
Jean de Meuron - Blood Brothers, The Woman and the TGV
Celine Desrumaux - Age of Sail, Micul Prinț
Emma De Swaef - This Magnificent Cake !, Oh Willy & hellip;
Danny Dimian - Spider-Man: In the Spider-Verse, filmul The Angry Birds
Piotr Dumala - Pădurea, criminalitatea și pedeapsa
Nash Dunnigan - The Peanuts Movie, Ice Age Continental Drift
Ron Dyens - Tramvai, Madagascar, Travel Journal
Jérémie Fajner - Colț alb, Cântecul mării
Marianne Farley - Marguerite, Rampage (Ransack)
Abi Feijó - Unchiul Thomas, Contabilitatea zilelor, Kali micul vampir
Jeff Gabor - Ice Age: Collision Course, Epic
Sari Gennis - James and the Giant Peach, Ferngully: The Last Rainforest
Nuria González Blanco - După-amiaza târziu, Violet
Maria Gracia Turgeon - Fauve, Ce rămâne
Trisha Gum - The Lego Movie 2: The Second Part, The Lego Batman Movie
Jennifer Hager - Zootopia, Moana
Karl Edward Herbst - Smallfoot, Hotel Transylvania 2
Jeffrey Hermann - Bilby, Bird Karma
Julian Higgins - Lumina de iarnă, aici și acum
Andreas Hykade - Dragoste și furt, Inel de foc
Trevor Jimenez - Weekend-uri, Key Lime Pie
Kevin J. Johnson - Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked, Astro Boy
Joung Yumi - Jocuri de dragoste, Dust Kid
Sandy Yun-Shan Kao - Trolls, Shrek Forever After
Anurag Kashyap - Madly, Bombay Talkies
Mara Kassin - Ladies Lounge, Stoc de timp
William Kentridge - Refuzul timpului, Felix în exil
Aleksandra Korejwo - Lebăda, Carmen Torero
Igor Kovalyov - Milch (Lapte), Flying Nansen
Raimund Krumme - Pasaj, răscruce de drumuri
Jerzy Kucia - Fugă pentru violoncel, trompetă și peisaj, Reflecții
Antoneta Kusijanovic - În albastru, Ochi pentru ochi
Vincent Lambe - Detenție, lucruri sparte
Brian Larsen - Piper, Curajos
Brian Leach - Ralph sparge internetul, Zootopia
Matthias Lechner - Zootopia, Evadare de pe planeta Pământ
Kira Lehtomaki - Ralph sparge internetul, Zootopia
Patrick Lin - Toy Story 4, Inside Out
Julie Lockhart - Filmul Shaun the Sheep, Pirații! Band of Misfits
Rocio Lopez Ortiz - Dragi pui, Fingerplay
Phil Lord * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Joanna Lurie - Curge prin minune, tăcerea sub scoarță
Christopher Miller * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Nijla Mu’min - Vis, două corpuri
Rani Naamani - How to Train Your Dragon: The Hidden World, The Boss Baby
Takashi Nakamura - Armonia, un copac al palmei
Terence Nance - Univitellin, Înot în pielea ta din nou
Native Guy - Skin, Dear God
Victor Navone - Inside Out, Cars 2
Damian Nenow - O altă zi a vieții, cărări ale urii
Diane Obomsawin - Îmi plac fetele, Kaspar
David O'Reilly - Lumea externă, te rog să spui ceva
Mamoru Oshii - The Sky Crawlers, Ghost in the Shell
Katsuhiro Otomo - Steamboy, Akira
Marie-Hélène Panisset - Marguerite, ultima rundă
Bob Persichetti - Spider-Man: In the Spider-Verse, Micul Prinț
Malcon Pierce - Moana, Frozen
Bobby Pontillas - One Small Step, Moana
Qiu Yang - O noapte blândă, sub soare
Bonne Radford - Smallfoot, The Road to El Dorado
Andrew Rosen - Breadwinner, Todd și Cartea răului pur: sfârșitul sfârșitului
Rodney Rothman * - Spider-Man: In the Spider-Verse
Rick Rothschild - Flyover America, căpitanul Eo
James Ryan - Boss Baby, Turbo
Yuichiro Saito - Mirai, Băiatul și Bestia
Jason Schleifer - Boss Baby, Megamind
Alex Schwartz - Mr. Peabody & Sherman, How to Train Your Dragon
Chad Sellers - Olaf’s Frozen Adventure, Zootopia
Domee Shi - Bao, Inside Out
Gerry Shirren - Cântecul mării, Carnivale
Lynn Smith - Supa zilei, Pearl’s Diner
Marc Smith - Big Hero 6, Treasure Planet
Erik Smitt - Incredibles 2, Piper
Julien Soret - Despicable Me 3, Viața secretă a animalelor de companie
Rodrigo Sorogoyen - Mama, El Iluso
Olivier Staphylas - Pinguinii din Madagascar, Puss in Boots
Christina Steinberg - Spider-Man: In the Spider-Verse, Rise of the Guardians
Jackie J. Stone - Burning Angel Dust, If I Leap
Bin-Han To - Rime revoltătoare, Prințesa, Prințul și Dragonul cu ochi verzi
David Torres - How to Train Your Dragon 2, Megamind
Josie Trinidad - Ralph sparge internetul, Zootopia
Jeffrey Turley - Revine Mary Poppins, sărbătoare
Dominique Welinski - Vezi Fabrica, Fabrica Tunisia
Dean Wellins - Tick Tock Tale, The Iron Giant
Kevin H. Wilson, Jr. - Nepotul meu Emmett, Crimson on the Tobacco Road
Catherine Winder - Filmul Angry Birds, Escape from Planet Earth
Lauren Wolkstein - The Strange Ones, Cigarette Candy
Steven Woloshen - Cazinou, Snip
Shaofu Zhang - One Small Step, Dragonboy

Sunet

Kami Asgar - Zombieland, Apocalypto
Peter Brown - Aquaman, Star Trek Dincolo
Paul Davies - Un război privat, regina
Bill R. Dean - Shazam !, All Eyez on Me
Nicky de Beer - Călătoria este destinația, Plânge, țara iubită
Sergio Díaz - Roma, deșert
Gillian Dodders - Annihilation, Ex Machina
Daniel Hambrook - Stan & Ollie, ispășire
Justin Herman
Martin Jacob Lopez - Insidious: The Last Key, The Amazing Spider-Man
Jon Michaels - Game Night, Geostorm
David Miranda - Batman Returns, Point Break
Branka Mrkic-Tana - American Made, The Butler al lui Lee Daniels
Brandon Proctor - Black Panther, Un loc liniștit
Kira Lynn Roessler - A Star Is Born, Aquaman
Brian Saunders - Căpitanul Marvel, Gorilele în ceață
Mac Smith - Schimbătorii de jocuri, Nașterea unei națiuni
Carlos Solis - The Dark Knight Rises, Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Oriol Tarragó - Jurassic World: Fallen Kingdom, A Monster Calls
Damian Grady Volpe - Mudbound, Drive
Trevor Ward - Avengers: Age of Ultron, The Hunger Games: Mockingjay - Partea 1
John Warhurst - Bohemian Rhapsody, Les Misérables
Efecte vizuale
Christian M. Alzmann - Ready Player One, Valerian și orașul celor o mie de planete
Randall Balsmeyer - BlacKkKlansman, Drawing Home
Johnathan R. Banta - Dumb and Dumber To
Lyndon Barrois - R.I.P.D., Sucker Punch
Sherry Bharda - Hichki, Sui Dhaaga: Fabricat în India
Abigail Brady
Gaia Bussolati - Campioana, primul rege (Romulus și Remus: primul rege)
Danny Cangemi - Act of Valor, The Other Guys
Francois Chardavoine
Kathy Chasen-Hay - John Wick: Capitolul 2, Saban’s Power Rangers
Frazer Churchill - Copilul care ar fi rege, casa domnișoarei Peregrine pentru copiii deosebiți
Alessandro Cioffi - Guardians of the Galaxy Vol. 2, Thor: Ragnarok
James Clyne - Solo: A Star Wars Story, Star Wars: The Force Awakens
Grady Cofer - Noi, Ready Player One
Brian Connor - Godzilla: King of the Monsters, The Meg
Jay Andrew Cooper - Avengers: Endgame, Solo: A Star Wars Story
Elizabeth Ellen D'Amato - Jurassic World, Lucy
Enrico Damm - Un loc liniștit, Rogue One: A Star Wars Story
Lorelei David - Ant-Man and the Wasp, Avengers: Infinity War
Sean Devereaux - Egalizatorul 2, Spionul care m-a aruncat
Michael Eames - Avengers: Infinity War, Christopher Robin
Laurens Ehrmann - Gardienii, frumos accident
Shannon Blake Gans
Diana Giorgiutti - Spider-Man: Homecoming, Ant-Man
Terry Glass - 13 ore: Soldații secreți din Benghazi
Aleksandr Gorokhov - Căutarea, trei secunde
Caroleen Green - Rock Dog, Cartea vieții
Francesco Grisi - Campionul, primul rege (Romulus și Remus: primul rege)
Christian Guillon - The Love Punch, Oceans
Jessica Harris - Black Panther, The Meg
Jeremy Hattingh - Escape Room, Frații Grimsby
Claas Henke - Aquaman, Black Panther
Samir Hoon - Bumblebee, Monster Hunt 2
Joni Jacobson - Saban’s Power Rangers, Tigru Crouching, Dragon ascuns: Sabia Destinului
Kevin Ellis Jenkins - Star Wars: Ultimii Jedi, Star Wars: The Force Awakens
Theo Jones - Christopher Robin, Guardians of the Galaxy Vol. 2
Lee Jeon-hyeong - 7 ani de noapte, străini intimi
Christian Manz - Animale fantastice: crimele din Grindelwald, Animale fantastice și unde să le găsești
Ed Marsh - Shazam !, A Star Is Born
Thomas Martinek
Michael Melchiorre - Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War
David William Meny - Warcraft, Pacific Rim
Luke Millar - Motoare muritoare, război pentru planeta maimuțelor
Srinivas Mohan - 2.0, Baahubali: Începutul
Harry Mukhopadhyay - Captain Marvel, Justice League
Tristan Myles - Primul om, Blade Runner 2049
Serghei Nevșupov - Motoare mortale, Spacewalk
Helen Newby - Avengers: Endgame, Avengers: Infinity War
Park Young-soo - Detective Dee: The Four Heavenly Kings, Mulgoe (Monstrum)
Pavani Rao Boddapati - Alita: Battle Angel, The BFG
Mark Rappaport
Lesley Robson-Foster - Pasăre zburătoare, cred că suntem singuri acum
Steve Rosenbluth
Ryo Sakaguchi - Ant-Man and the Wasp, The Meg
Christoph Salzmann - Alita: Battle Angel, War for the Planet of the Apes
Robert Smith - Avengers: Endgame, Captain Marvel
Kevin Sprout - Ready Player One, Deepwater Horizon
Jeffrey Allan Sutherland - Bumblebee, Monsters and Men
Sebastian Sylwan
Charles Tait - Alita: Battle Angel, Avengers: Infinity War
William Gregory Teegarden - Răzbunători: Războiul infinitului, soarta furioșilor
Dominic Tuohy - Solo: A Star Wars Story, The Mummy
Alexander Vegh - Shazam !, A.X.L.
Bill Watral - Incredibles 2, super-echipa lui Sanjay
Arman Yahin - Ded Moroz. Bitva Magov, Duelistul
Yee Kwok-Leung - Difuzoarele, val de șoc

este linia datoriei pe netflix

Scriitori

John Ajvide Lindqvist - Border, Let the Right One In
Desiree Akhavan - Miseducarea lui Cameron Post, comportament adecvat
Marie Amachoukeli - Savage, Young Tiger
David Arata - Copiii bărbaților, joc de spionaj
Jean-Pierre Bacri - Place Publique, Uită-te la mine
Josiane Balasko - Ex-Love of My Life, French Twist
Sophie Barthes - Madame Bovary, Cold Souls
Ritesh Batra - Fotografie, Lunchbox
Houda Benyamina - Divine
Anna Biller - The Witch Witch, Viva
Pamela Brady - Echipa America: Poliția Mondială, South Park: Mai mare, mai lung și necutat
Andrew Bujalski - Susține fetele, șahul computerizat
Kay Cannon - Pitch Perfect 2, Pitch Perfect
Elizabeth Chandler - Sisterhood of the Traveling Pants, O mică prințesă
Chinonye Chukwu - Clemency, Alaska
Sara Colangelo - profesoara de grădiniță, mici accidente
Roman Coppola - Isle of Dogs, Moonrise Kingdom
Lucinda Coxon - Micul străin, fata daneză
Karen Croner - Triburile din Palos Verdes, admitere
Josephine Decker - Madeline’s Madeline, Flames
Agnès de Sacy - Casa de vară, Yao
Katherine Dieckmann - Vreme ciudată, maternitate
Doris Dörrie - Flori de cireș, bărbați & hellip;
Harry Elfont - Anul bisect, făcut de onoare
Glenn Ficarra - Smallfoot, Bad Santa
Gillian Flynn - Văduve, Gone Girl
Dana Fox - Isn't It Romantic, Couples Retreat
Víctor Gaviria - Soția animalului, vânzătorul de trandafiri
Holly Goldberg Sloan - Angels in the Outfield, Made in America
Jane Goldman - Kingsman: Cercul de aur, Casa domnișoarei Peregrine pentru copii deosebiți
Andrew Haigh - 45 de ani, weekend
Elizabeth Hannah - Long Shot, The Post
Phil Hay - Destroyer, Ride Along
Olivia Hetreed - Păsări ca noi, Wuthering Heights
Eliza Hittman - Șobolani de plajă, s-a simțit ca dragostea
Christina Hodson - Bumblebee, de neuitat
Jihad Hojeily - Capernaum, unde mergem acum?
Rick Jaffa - Jurassic World, Rise of the Planet of the Apes
Agnès Jaoui - Place Publique, Uită-te la mine
Deborah Kaplan - Anul bisect, abia aștept
Jennifer Kent * - The Nightingale, The Babadook
Cédric Klapisch - Înapoi la Burgundia, L’Auberge Espagnole
Kate Lanier - Beauty Shop, Glitter
Phil Lord * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Jenny Lumet - Mumia, Rachel căsătorindu-se
Maïwenn - Regele meu, poliție
Matt Manfredi - Destroyer, Clash of the Titans
Jim McKay - În ziua a șaptea, Orașul fetelor
Christopher Miller * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 21 Jump Street
Deborah Moggach - Febra lalelor, orgoliul și prejudecățile
Jessie Nelson - I Am Sam, mama vitregă
Marti Noxon - Fright Night, eu sunt numărul patru
Rungano Nyoni - Nu sunt vrăjitoare
Tracy Oliver - Soarele este, de asemenea, o stea, călătoria fetelor
Diana Lynn Ossana - Muntele Brokeback
Gail Parent - Confesiunile unei regine dramatice adolescente, Sheila Levine este moartă și locuiește în New York
Zak Penn - Ready Player One, The Incredible Hulk
Katell Quillévéré - Singur la nunta mea, dragoste ca otravă
John Requa - Smallfoot, I Love You Phillip Morris
Pamela Ribon - Ralph sparge internetul, Strumfi: satul pierdut
Rodney Rothman * - Spider-Man: In the Spider-Verse, 22 Jump Street
Valeria Sarmiento - Elle, Căsătoria noastră
Coline Serreau - Haos, Think Global, Act Rural
Sebastián Silva - Tyrel, Magic Magic
Amanda Silver - Lumea Jurassic, Rise of the Planet of the Apes
Marina Stavenhagen - L-ai văzut pe Lupita ?, Streeters
Maryam Touzani - Adam, Razzia
Juliette Towhidi - Testamentul tinereții, dragostei, Rosie
Patrick Wang - Durerea altora, în familie
Wang Quan’an - White Deer Plain, Apart Together
Kevin Willmott - BlacKkKlansman, Chi-Raq

Members-at-Large

Brad Allan
Scott Ateah
Rick Avery
Rita Belda
Debbi Bossi
Glenn Boswell
Charlie Brewer
Bob Brown
Pavel Cazzl
Nick Cannon
Michael Cioni
Douglas Crosby
David E. Dolby
Jim Dowdall
Aaron Downing
Marny Ing
Paul Federbush
Tami Goldman
Al Goto
Bonnie Greenberg
Buzz Hays
Sharon Smith Holley
Rob Inch
Jerry Ketcham
Ladislav Lahoda
Gretchen Libby
Josh Lowden
Brian Machleit
Jo mclaren
Mike Mitchell
Robert Nagle
Zareh Nalbandian
John Naveira
Otto Nemenz
Casey O'Neill
Mitch Paulson
David Pierce
Allan Poppleton
Anne Putnam Kolbe
Arjun Ramamurthy
Sara Romilly
Daniel S. Rosen
George Marshall Roars
Bird Running Water
Manny Siverio
Mimi Steele
Shelly Strong
TJ White
Lee M. Wimer
Asociați
Jeremy Barber
Jason Burns
Tanya Michal Cohen
Bucătar bogat
Natasha Galloway
Randi Goldstein
Charles B. James
Brian Kend
Eric Reid
Shani Rosenzweig
Roeg Sutherland